top of page
PXL_20221103_105127513_exported_2257_1667477934609.jpg

דוד פוני, נעים להכיר

חמשת האהבות הגדולות שלי (לא לפי סדר חשיבות) הן: לישון ביער תחת כיפת השמיים, לקרוא מילים שמנערות לי את האבק מהלב, להביט בעיניים ולהרגיש קרוב למישהו שיקר לי, להריח ריח של אדמה רטובה אחרי הגשם, ולעמוד מול הרי המדבר ולהרגיש שאני חלק קטן ממשהו הרבה יותר גדול. 
 

נעים להכיר, שמי דוד פוני ואני נשוי ואב לארבעה ילדים מתוקים ומתגורר בספר המדבר. אני עובד סוציאלי קליני, בוגר לימודי פסיכותרפיה במרכז "טבע ומהות" וכיום תלמיד בתכנית ללימודי האקומי. את זמני אני מחלק בין טיפול נפשי במבוגרים לבין הנחיית קורסים וסדנאות בטבע לאנשי מקצוע ולקהל הרחב. מעבר לכך, מאז ומתמיד התחברתי לעולמות הרוח והנפש. נסחפתי אחרי משוררים ושאבתי השראה ממורים גדולים מהעבר ומהווה, ממזרח וממערב. בנוסף, מזה שנים ארוכות שהיציאה אל מרחבי הטבע היא הריפוי האישי שלי והמקום שבו אני מרגיש הכי בבית.

בחמש השנים האחרונות אני מחבר בין שלושת העולמות האלו ומוצא שהם משתלבים כל כך יפה ונכון יחד. ובעיקר, אני משתדל בכל יום ויום לפתוח עוד קצת את לבי לעולם ולהיות אדם, בן זוג, אבא וחבר טוב יותר למסע הזה.

מה למדתי בחיים ומהחיים

בהכשרתי הפורמלית למדתי לימודי פסיכולוגיה ומחשבת ישראל בתואר הראשון, והמשכתי ללימודי הסבה ותואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. לאחר מכן למדתי בתכנית לפסיכותרפיה קשובת-טבע בגישת ה-Present Therapy במרכז "טבע ומהות", וכיום אני תלמיד בתכנית התלת שנתית לגישת האקומי במרכז גוף נפש. מעבר לכך עשיתי לאורך השנים הכשרות והשתלמויות בגישות טיפוליות נוספות: תרפיית קבלה ומחויבות (ACT), טיפול דינמי חוויתי (AEDP ו-EDT), טיפול ממוקד רגש (EFT), טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT), וטיפול ממוקד טראומה (EMDR ו-SE). למדתי מהן המון על טיפול ועל בני אדם והם משרתים אותי נאמנה ביום בעבודתי כמטפל במרפאה לבריאות הנפש למבוגרים ובקליניקה הפרטית.

אולם לא פחות חשוב זה מה שלמדתי מהחיים​. יש בי אהבה גדולה, אולי יותר כמו מין צמא, לכל סוג של לימוד פנימי ורוחני שמעורר ומרחיב את הלב והתודעה ומחבר אותי על מה שמעבר לי. בעשור האחרון אני תלמיד של תורת הנפש הבודהיסטית ומנסה לשלב מדיטציה והתבוננות פנימית בחיי ככל שניתן. שאבתי השראה ממורים ומורות ההולכים בדרך: לילה קמחי, יונתן הריסון, נעמה אושרי ואסי שורק. בנוסף, אני תלמיד חשיבה הכרתית (שיטת ימימה) וזה ממלא את ליבי ונשמתי. ומעבר לכך, אני אוהב לפגוש מורים ומורות מעולמות מגוונים שהלכו בדרך לפניי, לפני מאות שנים או רגעים מספר. הוגים ומשוררים מכל קצוות תבל הנוגעים בעולמות הרוח והנפש ומשמעות הקיום על פני האדמה. ביניהם אציין כאן את הקרובים במיוחד לליבי: זלדה, גורדון, בובר, הנרי דיוויד ת'ורו, לאה גולדברג, יהודה עמיחי, יונג, רון קורץ, ג'יימס הילמן, יאיר כספי, ג'ק קורנפילד, רבי נחמן, ואתי הילסום. וכמובן שהכי אני לומד, בכל יום שעובר, מחברים לדרך, מהתלמידים שלי, ממטופליי, מהאישה שאיתי ומילדיי היקרים.

פרופיל.png

ועוד שני מורים חשובים בחיי  - הטבע והמציאות. מהטבע אני לומד להרפות ולהיות נוכח, להרגיש את רטט יחסי הגומלין בין כל הברואים, להתפלא ולהתמלא השראה מיופי וחכמת העולם. ומהמציאות אני לומד לקבל ולהודות על מה שיש, להכיר ולבקש את מה שחסר, ולעשות את מה שאפשר כדי להפוך את החיים לראויים ומשמעותיים.

אשמח לפגוש גם אותך בדרך.

WhatsApp Image 2022-10-21 at 22.55.53.jpeg
בּוֹא, בּוֹא, הֱיֵה מִי שֶׁתִּהְיֶה
נַוָּד, עוֹבֵד הָאֱלֹהִים, אוֹהֵב הָעֲזִיבָה,
אֵין זֶה מְשַׁנֶּה.
לֹא שַׁיֶּרֶת יֵאוּשׁ הִיא שַׁיַּרְתֵּנוּ.
בּוֹא, אֲפִלּוּ אִם הֵפַרְתָּ אֶת נְדָרֶיךָ 
אַלְפֵי פְּעָמִים.
בּוֹא, בּוֹא עוֹד פַּעַם,
בּוֹא.

      - גלאל א-דין רומי - 
bottom of page